tropid

erinevad koolkonnad pakivad õpilaskamasid erinevalt. mitte ainult kuplit, vaid ka troppe. sisekoti kummid on ühepikkused, osad panevad tropid kahekordsete kummide vahele, teised jätavad kummid ühekordselt. lahti lähevad mõlemad. varjud lähevad lahti liiga kiiresti, et palja silmaga või isegi videost näha oleks, mismoodi tropid sirgeks lähevad. teoreetiliselt peaksid nad vabanema ühe kummi alt korraga. niimoodi järjest kuni lõpuni välja. teiseks peaksid tropid olema pidevalt pingul.

teooria teooriaks, võtsin fotoka kaasa ja pildistasin. ühekordsete kummide alt vabanevad tropid sedasi:

tropid

loodan millalgi pildistada ka topeltkummidega pakitud varju avanemist.

siin pildil ei ole muidugi tegemist päris ideaalse avamisasendiga ja ega siit ei peakski ootama midagi ilusat. aga ikkagi.

update@02.05.05

see kummide panemine ühe või kahekordselt on üsna segane lugu, kuna tegelikult ütlevad mõlemad koolkonnad – kahekrodselt tuleb panna, kui ühekordselt jääb liiga lõdvalt. erinevus on ilmselt arvamuses, mis on liiga lõdva ja mis mitte. mingis, kas mitte pd kirjutises öeldi, et kummid peavad troppide avanemisele avaldama survet ca 3kg jagu. veel olen kuulnud arvamust, et troppidest peab saama sisekotti tõsta. ja siis veel nihuke hinnang, et kui troppe lihtsalt liigutada, siis peab kumm neid paigas hoidma. go figure.

lisan veel ühe aspekti. nimelt aasad, mis kummide vahele tehakse:

  • kinnised tropid on alati pingul ja aas on ühtlane. troppide ebaühtlused jäävad seega seotud kummide ja vabaotste vahele
  • troppide ebaühtlused paigutatakse aasadesse. juba seotud tropid tõmmatakse pingule, samuti aasast vabaotste poole jäävad tropid.
  • ebaühtlused jäetakse ka kahe aasa vahele. aasad on ühtlased.

ja et asi veel liiga lihtne poleks, siis mainitakse ära veel üks asjaolu. kui pingul on tropid kahe kummi vahel.

« Next | Previous »