kamaotsingud jätkuvad

kalipsoga läks sedasi, et otsisin ilgelt sobivat ja parajat märga ülikonda, aga lõpuks pakuti suvehaku soodushinnaga üht lihtsamat kuiva ülikonda koos alusülikonna ja koolitusega, ning asi väga mõnusalt lahendatud. kuivaga sukeldumisel polnud häda midagi, esimesel korral reguleerisin õhku küll bcd-ga (vestiga), aga nüüd on ära kuulatud kuivaga sukeldumise kursuse teooriaosa ning edaspidi peaks kogu veealune tasakaalustamine käima ülikonna täitmise abil. näis.

nüüd planeerin oma esimest omapeadsukeldumist koos paari sõberiga ja selgus, et sukeldumiskeskused on rendikamadest täiesti tühjad – igasugu koolitused, laagrid, introd jms. kõike saaks, kui ma omi asju piisavalt pikalt ette teaks, aga no ei tea ju…

täiendasin kamakappi kapuutsi, kinnaste, lestade, ballooni, mõne raskuse ja segukastiga. balloon on siin nimekirjas seepärast, et reeglina sukeldujad endale ballooni ei osta ja kõik sõltuvad väga suuresti sukeldumiskeskustest. veste ja regusid on rahvas omale hankinud ja neid saab ehk ka kordamööda kasutada, aga vot balloon, noh, see on vähemalt minul nüüd oma.

sukeldumiskompuutri hankisin ka. suunto gekko. selline lihtne ja suure ekraaniga vidin. seda ei saa arvutiga ühendada, vähemalt andmete allalaadimiseks mitte, kuid see-eest on tal suhteliselt suur mälumaht. õhuga sukeldumise dekompressioonivaba aega oskab arvutada, soovituslikke ja kohustuslikke ohutuspeatusi ka näidata, olulisemate asjade puhul end piiksumisega meelde tuletada jne. miks ei ostnud vingemat – praegu ei raatsinud.

tegelikult ongi owd sukelduja täisvarustusest puudu vaid vest, regud ja konsool. nojah, nuga, kirjutusvahendid ja lamp kuluks muidugi ka ära.

regude osas on hetkel selgus majas, aqualungi külmavee esimene ja teine aste ning lisaots. peaks olema päris korralik kaup ja hind on ca poole odavam mõne teise kõva brändi asjadest. puudu on vaid raha.

vestiga on segased lood. minule vanale õrnseljale tundub väga oluline, et vestil oleks taskute all või asemel quickrelease raskuste panemise võimalus. et ei topi tina mitte velcro või luku taha, vaid need on omaette pakendis, millest käepide on väljas, kui tarvis (mingi jama all) või vaja paati ronida, siis saab need sealt lahti rebida ja kuskile visata. teine omadus, mida nüüd mõne vesti juures tähele olen pannud, on tagaküljel lisataskud mitteärakäivate raskuste jaoks. et mingi osa saaks sinna panna. jälle vöö pealt koormust vähem. päris ilma vööta muidugi hakkama ei saa, aga kui poolegi saaks kuskile mujale ära sokutada, oleks ka hea. täna nägin veel sellist 7,5 kg kaaluvat kolme tinalätakaga rakmetekomplekti, mis ilmselt käib vesti all. oluline on ilmselt see, et nende kandmine on mugavam, kuid neid ei saa jama korral kuidagi maha visata. osadel vestidel on õhupadjad lisaks külgedele ka seljal, nigu liblikal tiivad, pidada parem olema. aga nihukeste hind kipub vähemalt poole suuremaks soodsamate vestide omast. üks peaaegu ideaalne seaquesti vest oli ka poes – quickrelease raskused, taskud seljal, õhupadjad ka seljal ja hind ka väga meeldiv, aga mõeldud “lady diveritele”. ühes poes soovitati rentida erinevat sorti veste ja käia neid proovimas. võibolla selgub tõesti, et suunto ca 8k maksev vest tundub ülimõnus ning 4000kroonine omer on igavene saast ja kasutamismugavuse vahe on tõesti ka seda lisaraha väärt. uurimine jätkub.

« Next | Previous »