nohikuküla
kunagi isa rääkis, et ta ehitas neljanda klassi posina ise raadio. detektorvartuvõtja täpsemalt. see tundus nii äge värk, et hakkasin ka asja uurima, kuna mina käisin ka siis umbes neljandas.
detektorvastuvõtja ehitasin ma valmis, aga esimesed ei töötanud, sest jupid olid vanad. ilmselt oli lihtsalt diood tuksis. kunagi paar aastat hiljem ehitasin sellise hästi kompaktse versiooni, mille üle ma olen tänaseni üsna uhke.
maal oli ikkagi raske vähegi huvitamaid asju ehitada, sest juppe polnud võtta ja linnast neid eraldi ostmas käia polnud praktiline. aga suurem probleem kui jupid oli trükkplaat. neid lihtsalt polnud millegagi söövitada. küll ma uurisin, aga ei leidnud kuskilt võimalust. see asi jäi veitsa närima.
nüüd lõpuks sai see lapsepõlveunistus siis täide viidud. praegu on kütte hinnad kuum teema. tahan panna mingid väikese voolutarbega wifi ruuterid serial pordi kaudu temperatuuri logima. ruuterite häkkimiseks on enamasti vaja rs232 – ttl leveli konverterit. põhimõtteliselt ja praktiliselt ka hästi lihtne asi, aga et see ilusasti ruuteri korpusesse ära paigutada võiks see olla natuke tugevamini kokku pandud kui lihtsalt jupp-jupi-küljes. igatahes tegin selle jaoks ise otsast lõpuni trükkplaadi. kasutasin express-pcb programmi, mis on selliste lihtsate asjade jaoks vist üsna sobiv. oomipoest sain plaati ja soovituspuru, elfast muid juppe. tegin selle pindmontaazina, sest auke puurida ma ei viitsi ja minuarust pole neid vaja ka. lisaks on ruuterisse hea kinnitada plaati, mille alumine pool on täiesti sile ja kasutamata. voolurajad kandsin plaadile mingi spetsjomm printerikile ja triikraua abil.